Galadriel

-----kosmetický a kadeřnický salón-----


Lávové kameny

Původ masáží kameny

V dnešní době jsou velmi rozšířeny dva druhy masáže horkými kameny - „LaStone Massage“ a „Hot Stone Massage“. Obě mají kořeny v době před více než dvěma tisícovkami let. Znali je jak čínští lékaři, tak havajští a indiánští šamani. V Asii najdeme kresby, které svědčí o tom, že tu užívali horké kameny již před Kristovým narozením. Původ této terapie můžeme umístit do starého Nepálu, Tibetu a západní Číny. Připisovali tu kamenům záhadnou, mimořádnou a neviditelnou léčivou sílu.

Ke zmírňování četných potíží byly využívány i fyzické vlastnosti kamenů, např. akumulace tepla a chladu.

LaStone Massage

LaStone Massage spojuje klasické masážní techniky s medicínskými vědomostmi severoamerických indiánů Hopi. Tento druh oživila a dále rozvinula v devadesátých letech minulého století masérka Mary Nelsonová, zakladatelka „LaStone-Therapie“.

LaStone Massage pracuje s 54 černými čedičovými a s 18 bílými mramorovými kameny.

Čedičové kameny se ve vodní lázni zahřívají na 50 stupňů Celsia i více, mramorové kameny se chladí na teplotu ledu. Chladné mramorové kameny slouží jako protipól. Stimulace tepla a chladu vyvolává v těle stavy napětí a tělo se snaží tyto protiklady vyrovnat.

Touto masáží se povzbuzuje látková výměna a trénují se tím cévy.

Hot Stone Massage

Havajané používali tento druh terapie k léčbě těla i duše. Místní obyvatelé vyvinuli velmi efektivní masáž, při níž jejich nářadím byly hladké vulkanické kameny.

Masáž ohřátými kameny uvolňuje svaly a jejich napětí, příjemným způsobem podporuje prokrvování, reguluje teplotní změny těla a dodává klid duši. Tyto poznatky spočívají na prastarých zkušenostech.

Najdeme je proto v přírodním léčitelství četných národů. Blahodárnou masáž horkými kameny mají v oblibě jak terapeuti, tak klienti, neboť snižuje jejich pracovní útrapy a oni mohou od prvního okamžiku cítit uvolňující, vitalizující a protistresovou sílu, která z kamenů vychází.

Hot Stone Massage pracuje především s jemným, dobře snášeným stimulováním. Proto se zpravidla nepoužívají chladné kameny, aby se vyloučily silné protiklady. Hot Stone Massage je dnes na postupu v oblastech kosmetiky, wellnessu a masáží. Je to dáno tím, že se používá v první řadě na takových místech těla, kde se nejvýrazněji projevuje uvolnění a růst celkového dobrého pocitu.

Ceník masáží lávovými kameny
60 minut840Kč
90 minut1140Kč

Salón Galadriel - ...půvab a vznešenost nemusí být jen výsadou elfů...