Galadriel

-----kosmetický a kadeřnický salón-----


Chemický peeling

Co je chemický peeling?

Chemický peeling je velmi účinná neinvazivní metoda k ovlivnění stavu pokožky. Používá se pro zmírnění projevů stárnutí pleti a jejímu projasnění, vyhlazení a vypnutí pleti, vyhlazení jemných vrásek, pro léčbu akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn různého původu. Ošetření chemickým peelingem spočívá v aplikaci dvou po sobě následujících složek, a to hydrogelu a následně samotného peelingu na ošetřovanou pokožku. Hydrogel svým působením na kůži zabezpečí její propustnost pro účinné látky obsažené v receptuře peelingu. Tato vlastnost hydrogelu umožňuje zaměření jednotlivých receptur na konkrétní kožní problémy jako je akné, pigmentace, povadlá, stresová pleť, pleť změněná menopauzou, atd.

Druhá aplikační složka obsahuje kyselinu glycolovou. Působením této kyseliny se odloučí povrchové vrstvy kůže. Tím je umožněn proces hojení, kdy se odloučené buňky kůže nahrazují novými. Díky přítomnosti hydrogelu se komplex kyseliny glycolové dostává také do hlubších vrstev kůže, kde způsobuje regeneraci buněk. To se navenek projeví celkovým zlepšením vzhledu pleti, který může být viditelný již bezprostředně po provedeném peelingu. Ve většině případů je pleť po provedeném peelingu mírně zarudlá. Tento erytém se může ještě do tří hodin po proceduře stupňovat. Dle citlivosti pleti zarudnutí zmizí do druhého dne nebo přetrvá až do třetího dne po zákroku. V některých případech mohou hojivý proces provázet také puchýřky, strupy a olupování kůže. Všechny tyto projevy by však měly ustoupit nejpozději do pěti dnů.

Receptura byla vyvinuta tak, aby co nejméně dráždila pleť. Během ošetření je přesto častý pocit pálení a píchání v místech aplikace. Ten obvykle odezní s ukončením procedury. Výjimečně může použití u citlivých jedinců vyvolat také alergickou reakci na aktivní látky. Je nutné po ošetření se vyvarovat přímého slunečního záření. Po celou dobu kúry je doporučeno používat krém s vysokým faktorem (nejlépe faktor 25 až 30) a to minimálně ještě dva týdny po posledním ošetření. Je dobré se též vyvarovat sauně a intenzivnímu sportu do 24 až 48 hodin po ošetření. Celá léčebná kúra obsahuje 5 ošetření. Mezi jednotlivými ošetřeními by měla být pauza týden až 14 dní.

Chemický peeling by se neměl aplikovat při probíhající akutní herpetické infekci, ekzému, radioterapii, léčby isotretinolem nebo esenciálními mastnými kyselinami nebo pokud je ošetřovaný krátce po laserovém zákroku, mechanickém peelingu nebo depilaci elektrolýzou. Není žádoucí peeling aplikovat na vysoce podrážděnou nebo popálenou pleť či na řezné rány a plošné bradavice.

Ceník - chemický peeling
Jedna aplikace1030Kč

Salón Galadriel - ...půvab a vznešenost nemusí být jen výsadou elfů...